Trendy kolorystyczne wiosna lato 2023

2023-03-29

Kiedy za oknem jeszcze szaro i ponuro, my z niecierpliwością czekamy na zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę. Projektanci jak zwykle nie zawiedli i zaproponowali na najbliższy sezon gamę kolorystyczną pełną soczystych, energetycznych barw. Jakie kolory będziemy nosić tej wiosny?

NIe da się pisać o trendach kolorystycznych nie wspominając o kolorze roku, wybranym przez Instytut Pantone. Rok 2023 będzie należał do Viva Magenty - wyrazistego połączenia zimnej czerwieni z fuksjowym różem. Kolor ten ma symbolizować siłę, odwagę, a także dodawać optymizmu, tak potrzebnego w dzisiejszych czasach. 

Kolejnym mocnym punktem na światowych wybiegach jest kobalt - królewski odcień intensywnego fioletu połączonego z czerwienią. Projektanci zgodnie zachwycili się tą barwą i proponują nosić ja od stóp do głów, niezależnie od pory dnia i okazji. 

Dobra wiadomość dla miłośników mocnych kolorów i neonów. W tym sezonie, poza kobaltem, będziemy nosić również nasycony żółty i limonkę. Cały czas na popularności nie traci trend barbiecore - jeden z największych hitów roku 2022. Co za tym idzie, możemy śmiało wyciągnąć z szafy kupione w zeszłym roku ubrania w kolorze mocnego „Barbie” różu. 

Projektanci nie zapomnieli również o zwolennikach klasyki i delikatniejszych barw. W tym sezonie powraca beż, który wypiera zwykle bardzo popularną w lecie biel. Modne będą również świetliste szarości oraz pastelowe odcienie błękitu, fioletu i różu.

 

2023 © Copyright all reserved. Created with love by  AdAwards